2014-es évi beszámoló a JUDO csapat tevékenységéről

A 2014-es évben összesen 42 sportoló vett részt a csíkszenttamási Judo-csapat edzésein. A kezdő csapatba 23, míg a haladóba 19 gyerek tartozott. Az edzések száma a kezdő csapatnál heti három, a haladó csapatnál pedig heti öt volt.

Kezdő csapat: Imecs Alajos, Ágoston Ágota, Ágoston Ervin, Kosza András, Afilipoaie Ede, Kósa Ágota, Ágoston István, Ágoston Eszter, Balogh Edgár, Pál Kristóf, Biró Kamilla, Kósa Réka, Oláh Petra, Ráduly Ádám, Bara Richárd, Albert Ákos. A képről hiányoznak Kedves Renáta, Antal Balázs, Antal István, Gidró Viola, Katona Krisztián, Traicu Gréta, Imecs Bernadett.

Haladó csapat: Márton Benedek, Albert Ervin, Ágoston Tamás, Mákszem Boglárka, Imets Boldizsár, Sándor Szabolcs, Bács Dóra, Kosza Hanna, Oláh Csongor, Imets Dorottya, Kiss Szabina, Márton Katinka, Sándor Arnold, Biró Előd, Balogh Ádám. A képről hiányoznak Bács Előd, Antal Alexandra, Ambrus László és Antal Zoltán.

Az év folyamán összesen 30 versenyen és két edzőtáborban vett részt a csapat. 13 kupa-verseny, 15 országos, 1 nemzetközi verseny és egy Balkán bajnokság volt.

Országos eredmények:

U12

Oláh Csongor – I. – országos bajnok!

Oláh Csongor – III. Földharc

U14

Kosza Hanna –  III.

Kosza Hanna – I. Földharc – országos bajnok!

Mákszem Boglárka – II.

Imets Dorottya – II.

Lány Csapati – I. (Kosza Hanna, Mákszem Boglárka, Imets Dorottya, Kiss Szabina)

U16

Biró Előd – I. – országos bajnok!

Biró Előd – II. Földharc

Fiú Csapati – II. (Biró Előd, Albert Ervin, Márton Benedek)

U18

Márton Benedek – III. Földharc

Nemzetközi eredmények:

Balkán Bajnokság U15 – Bulgária, Plovdiv: Biró Előd – IX.

2013-as évi beszámoló a JUDO csapat tevékenységéről

A 2013-as évben összesen 43 sportoló vett részt a csíkszenttamási Judo-csapat edzésein. A kezdő csapatba 20, míg a haladóba 23 gyerek tartozott. Az edzések száma a kezdő csapatnál heti három, a haladó csapatnál pedig heti négy volt.

Az év folyamán összesen 36 versenyen vett részt a csapat, ebből 15 kupa-verseny, 14 országos verseny és 8 nemzetközi verseny volt.

U11

Oláh Csongor – III.

Oláh Csongor – II. Földharc

U13

Kosza Hanna –  I.

Kosza Hanna – II. Földharc

Lány Csapati – II. (Kosza Hanna, Mákszem Boglárka, Imets Dorottya)

U18

Lány Csapati – III. (Márton Katinka, Antal Alexandra)

Balkán Bajnokság U15 – Törökország, Rodostó: Márton Benedek – III.

5.bmp

Európa Kupa U15 – Magyarország, Győr: Márton Benedek – V.

Magyarország, Domaszék – Imets Dorottya U13 – I., Kosza Hanna U13 – II.

Magyarország, Budapest Kupa – Kosza Hanna U13 – I., Mákszem Boglárka U13 – II.

7.bmp

Szerbia, Magyarkanizsa – Kosza Hanna U13 – I., Mákszem Boglárka U13 – I., Imets Dorottya U13 – I.

Magyarország, Siklós – Kosza Hanna U13 – I.

8.bmp

Horvátország, Pozega – Kosza Hanna U13 – I.

9.bmp

Szerbia, Kikinda – Kosza Hanna U13 – I., Márton Benedek U15 – III.

2012-es évi beszámoló a JUDO csapat tevékenységéről

A 2012-es évben összesen 47 sportoló vett részt a csíkszenttamási Judo-csapat edzésein. A kezdő csapatba 21, míg a haladóba 26 gyerek tartozott. Az edzések száma a kezdő csapatnál heti három, a haladó csapatnál pedig heti négy volt.

A 11 kupa-versenyen összesen 70 dobogós helyezés született, ebből 29 arany, 14 ezüst és 27 bronzérem. A dobogós helyezést elért sportolók névsora a következő:

Barabás Kincső

A 13 országos versenyen összesen 9 dobogós helyezést értek el a sportolók 4 arany, 1 ezüst és 4 bronz elosztásban.

Országos bajnokok:

Kosza Hanna –  (U11 korosztály)

Kosza Hanna – Ne-waza (földharc) - (U11 korosztály)

Kiss Szabina, Imets Dorottya, Mákszem Boglárka, Bács Dóra – lány csapati (U13 korosztály)

Márton Benedek – Ne-waza (földharc) – (U15 korosztály)

Országos második helyezett:

Imets Dorottya – (U13 korosztály)

Országos harmadik helyezettek:

Mákszem Boglárka – (U13 korosztály)

Bács Dóra – (U13 korosztály)

Sándor Szabolcs – (U17 korosztály)

Márton Katinka – lány csapati (U17 korosztály)

A 4 nemzetközi versenyen 14 érmet sikerült szerezniük sportolóinknak, ebből 4 arany, 7 ezüst és 3 bronz.

Budapest Kupa, Magyarország (2012 április, 16 ország részvételével):

Bíró Előd – bronz érem (U13 korosztály)

Márton Benedek – ezüst érem (U15 korosztály)

„Észak-Kupa”, Nagybánya (2012 május, 5 ország részvételével):

Kosza Hanna – arany érem (U11 korosztály)

Mákszem Boglárka – ezüst érem (U13 korosztály)

Bács Dóra – ezüst érem (U13 korosztály)

Bíró Előd – ezüst érem (U13 korosztály)

Oláh Csongor – bronz érem (U11 korosztály)

Balogh Ádám – bronz érem (U13 korosztály)

Óbecse, Szerbia (2012 október, 7 ország részvételével):

Márton Benedek – arany érem (U15 korosztály)

Galánta, Szlovákia (2012 november, 7 ország részvételével):

Antal Alexandra –ezüst érem (U15 korosztály)

Egyéni országos bajnok Mákszem Boglárka

Mákszem Boglárka és edzője, Dánél SzabolcsBesztercén rendezték meg az elmúlt hét végén az U11-es korosztály számára a cselgáncs Euroregionális csapat országos döntőt lány és fiú kategóriáknak, illetve az egyéni földharc döntőt. Az egyéni földharc versenyen a csíkszenttamási Mákszem Boglárka aranyérmes lett.

A Csíkszeredai Iskolás Sportklub csíkszenttamási tagozatának versenyzője négy éve kezdett el cselgáncsozni, Dánél Szabolcs tanítványaként. A múlt évben csapatban ezüstérmet szerzett, míg idén aranyra váltotta csapatezüstérmét. Az idei egyéni döntőn ezüstérmet, míg a földharcban aranyérmet szerzett. Boglárka jövőre az U13-as korosztályban bizonyíthat.

Csapatversenyben  a lányoknál a csíki sportolókból álló Központi régió csapata nyerte meg. A lányok minden mérkőzésen 0–2- ről indultak, mivel két súlycsoportban nem volt versenyzőjük, ennek ellenére megnyerték az ob-t. Az elődöntőben pontozással verték az Északi régiót, míg a döntőben a Piteşti régió csapatát verték 4–2-re. A győztes lánycsapat: Imets Dorottya (29 kg, Csíkszenttamás), Mákszem Boglárka (32 kg, Csíkszenttamás), Tamás Krisztina (32 kg, Szentegyháza), Ivácson Andrea (36 kg, Remete), Márton Réka (40 kg, Szentegyháza), Kosza Hanna (48 kg, Csíkszenttamás). Edzők: Dániel Albert (Szentegyháza), Dánél Szabolcs (Csíkszenttamás), Székely Attila (Remete).